>> תאורה למטבח

✔תאורה למטבח

תאורה למטבחהיא דבר חשוב שיש לחשוב עליו ברצינות, הרבה אנשים ממעטים בערכו של המטבח ובצורך להאיר אותו, אך מי לא ראה את אותו מטבח החלומות שרואים בסרטים האמריקאים או בערוץ הקניות, אותו מטבח מפאור שמואר מכל כיוון וכל פרט בו מואר ונוצץ.

כזה מטבח תוכלו ליצור לעצמכם בשימוש נכון של דימיון ומעצב מטבחים.

תאורת במטבח בימינו בנויה משלושה אלמנטים עיקריים, הראשון הוא

✔התאורה הכללית

התאורה הכללית של המטבח בנויה בעיקר מהאור הטיבעי הנכנס למטבח ומגוף תאורה שתלוי במרכז התקרה, עדיף להשתמש בגוף תאורה רחב או אחד שמורכב ממספר מנורות על מנת ליצור תאורה טובה וחזקה. טיפ קטן, אם המטבח משמש גם כפינת אוכל ניתן להוסיף דימר ובכך לעמעם את האורות וליצור אווירה רומנטית ואינטימית לארוחת ערב עם בן או בת הזוג. האלמנט השני הינו:

✔תאורת עבודה

המשמעות היא תאורה שמאירה את שטח העבודה, מעל הכיריים, הכיור או מעל השיש עצמו אפילו. תאורה זו תעזור לתפקוד יעיל במטבח, תאורת עבודה תעזור לכם להפוך את המטבח למקום נוח לבישול, חשוב לשים לב שכאשר ממקמים את התאורה היא צירכה להמשיך ולהאיר גם כאשר אנו מתקרבים למשטח העבודה, כך שלא יהיה צל על משטח העבודה, מומלץ להשתמש

✔בתאורת לדים למטבח

ובכך תוכלו להעיר את משטח העבודה בצורה יעילה ולחסוך באנרגיה. והאלמנט השלישי והאחרון, הינו:

✔תאורת אווירה

תאורה זו מטרתה היא ליצור את האווירה אותה אנו רוצים להעביר במטבח, בנוסף היא יכולה להאיר חפצי נוי שונים הנמצאים במטבח, גם פה מומלץ להשתמש בדימר ובכך תהיה אפשרות לעמעם את האורות, בנוסף תוכלו להשתמש בגופי תאורה מקרמיקה או במנורות ספוטים ובכך להאיר חלק נקודתי במטבח.

לסיכום, אם ברצוננו להשתמש בגופי תאורה למטבח אנו נוכל לשנות לחלוטין את האופי של המטבח ואת התחושה אותו הוא מעביר, וכפי שניתן לראות מהנ"ל עיצוב תאורה למטבח אינו מסובך כפי שאפשר לחשוב ואף קל יחסית וכאשר הוא מתבצע נכון הוא יכול להשפיע לטובה על כל התחושה שהמטבח מעביר, אם זאת מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע לפני שמתחילים לעבוד. 

 

 

בניית אתרים סטפ נט בע''מ